fbpx

שנדבר?

השאירו פרטים או התקשרו וניצור קשר בהקדם

ההלוואות והמשכנתא חונקים אותך? כך תבנו תוכנית התאוששות פיננסית

גם בזמני משבר, יש דבר שלא משתנה: החזרי המשכנתא, שממשיך לרדת מחשבון הבנק בכל חודש. בצל מחירי הנדלן הגועים, יוקר המחיה ומשבר הקורונה שפקד את העולם בשנתיים האחרונות ישראלים רבים נאלצו לקחת הלוואות רבות כדי לעמוד בכל התשלומים והתוצאה היא בור כלכלי עמוק שנוצר אצל לא מעט משפחות. כך תאחדו את ההלוואות והמשכנתא להלוואת משכנתא אחת ותחזירו את השליטה לידיים שלכם.

מחירי הדיור בישראל רק עולים, גם בתקופת הקורונה, והתוצאה היא שכדי לקנות בית בעזרת משכנתא, כולנו צריכים להוציא סכומים גדולים יותר ויותר. ישראלים רבים שלקחו משכנתא בעבר הקרוב והרחוק, נלחמים כל חודש כדי להצליח לעמוד בהחזרים החודשיים, אחרי תקופה כלכלית לא פשוטה של סגרים, פיטורים ואובדן הכנסה. לא פעם, הפתרון הקל והנגיש שהם מוצאים הוא קבלת הלוואה חדשה.

"כשלוקחים עוד ועוד הלוואות, ההחזרים החודשיים רק עולים ולעיתים אף מגיעים לסכומים גבוהים יותר מההכנסה החודשית, והבור הכלכלי רק מעמיק", מזהיר רו"ח בועז צליח, הבעלים של איטרניטי קפיטל בע"מ החברה המובילה בישראל בתחום ייעוץ משכנתאות . לדברי רו"ח צליח, "רבים שוקעים בייאוש, ולא יודעים שיש דרך אמיתית ובטוחה לצאת מהבור הפיננסי". השיטה היא למחזר את המשכנתא הקיימת ולאחד את כלל ההלוואות, כך שבמקום להחזיר משכנתא ומספר הלוואות שונות – מחזירים רק הלוואת משכנתא אחת ויחידה. אם עושים זאת נכון, בפריסה הנכונה ובריבית מינימלית, אפשר להקטין את ההחזרים החודשיים דרמטית, ובכך לקיים תוכנית התאוששות פיננסית מקיפה".

ההחזר החודשי ירד מ-24,000 ₪ ל-5,300 ₪

רו"ח צליח, שהקים בית השקעות פיננסי לפני למעלה מעשור, החליט להקים בנוסף מספר חטיבות נוספות, ביניהן חטיבה מובילה בתחום המשכנתאות ביחד עם הגב' אנג'י דוריה, סוכנת ביטוח בענף הפנסיוני ויועצת משכנתאות בכירה. בשנתיים האחרונות, שהיו עמוסות במיוחד, כבר טיפל המשרד שבבעלותם ביותר מ-800 משפחות שנקלעו לקשיים כלכליים בעקבות הקורונה, ובעזרת מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות, הצליחו לעזור להם לנשום לרווחה.

"אחד הלקוחות, מספר רו"ח צליח, זוג שהגיע אלינו עם משכנתא של 600 אלף ש"ח, ובנוסף חובות של כ- 400 אלף ש"ח בגלל שנטלו הלוואות רבות. כל חודש היו צריכים להחזיר כ- 24 אלף ש"ח, כששניהם יחד מרוויחים 12 אלף ש"ח בלבד".

"ע"י מחזור המשכנתא ואיחוד כלל ההלוואות של המשפחה הצלחנו לקבל עבורם משכנתא אחת ויחידה על סה"כ של מיליון שקלים, מה שסגר להם את כלל החובות (המשכנתא וההלוואות הקיימות), עם החזר חודשי של כ- 5 אלף ש"ח בלבד. כלומר, חיסכון חודשי בתזרים החודשי של 19 אלף ש"ח !! סכום שעכשיו הם בהחלט יכולים לעמוד בו לטווח הארוך".

הזדמנות לקבל תנאים טובים יותר

רו"ח צליח, שעוסק זה 15 שנה בתחום הפיננסי, מסביר כי "אנחנו לא נותנים משכנתאות, אלא עוזרים ללקוחות שלנו למחזר את המשכנתא הקיימת ביחד עם כלל ההלוואות הקיימות לתוך משכנתא אחת ויחידה, בעיקר מול  הבנקים ובמקרים מסויימים גם מול גופים פיננסיים אחרים המפוקחים על ידי המדינה כמו חברות ביטוח ובתי השקעות. מחזור משכנתא הוא תהליך שבו בעצם 'פותחים את תנאיי המשכנתא' מחדש, אבל בתנאים טובים יותר ובפריסה המותאמת להכנסות המשפחה. עכשיו זו תקופה מצוינת לעשות זאת כיוון שבנק ישראל מקל על נוטלי המשכנתאות והם יכולים לקבל ריבית טובה יותר על חלק גדול יותר מהמשכנתא בעקבות ההתפתחויות בארץ ובעולם שהתרחשו בשנתיים האחרונות ביניהם משבר הקורונה.

"בתהליך מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות, אנחנו תמיד בודקים מי ייתן ללקוח את התנאים הכי טובים, שבאים לידי ביטוי בריביות נמוכות יותר והחזר כולל נמוך יותר. חשוב לציין שאנו עובדים רק מול מוסדות פיננסיים שמפוקחים על ידי המדינה, כמו בנקים חברות ביטוח ובתי השקעות. "לאור ההיכרות המעמיקה שלנו בתחום הניסיון הרב והקשרים הרבים שצברנו בתחום, בחרנו מספר מצומצם של בנקים וגופים פיננסיים אחרים האטרקטיביים והבטוחים ביותר בישראל, ואנחנו מקפידים לעבוד רק איתם".

"התשלום שלנו תלוי בהצלחה שלך"

"תהליך של מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות הינו תהליך מאוד מורכב", מסביר רו"ח צליח. "הבנקים רוצים להרוויח כמה שיותר כסף, בעוד שהאינטרס של הלקוח הוא לשלם כמה שפחות. לכן, אני משוכנע שמי שרוצה לקבל ריבית נמוכה, תנאים טובים ופריסה נוחה, צריך לקבל ליווי של איש מקצוע אובייקטיבי ומנוסה כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר, שמותאמת לו. הרי לכל משפחה צרכים שונים ויכולות פיננסיות שונות.

"התהליך שלנו כולל שיחה טלפונית ראשונית ללא תשלום, ובהמשך פגישה במשרד או בזום. בפגישה הזו אנו מסבירים ללקוח את התוכנית הפיננסית שבנינו עבורו, מה תמהיל המשכנתא המומלץ במקרה שלו ושאנו מתחייבים להשיג עבורו; זה כולל גם את סכום המשכנתא, מספר השנים, מגוון מסלולים, גובה הריבית בכל מסלול וגובה ההחזר החודשי. רק לאחר שהלקוח נתנה את אישורו, אנחנו פונים בשמו לבנקים ולגופים פיננסיים ספיציפיים על מנת לקבל את המשכנתא הטובה ביותר עבורו. בניגוד לבנקים, האינטרס שלנו זהה לזה של הלקוח, והשכר שלנו תלוי בהצלחה שלו", הוא מדגיש.

"יש מקרים שבהם, מסיבות שונות, לא נוכל לעזור ללקוח, ולכן נסביר לו את זה מיד, כדי לא לבזבז לו זמן וכסף. גם אם נגלה שיש בעיה תוך כדי הטיפול בלקוח, הוא לא יצטרך לשלם את  שכר הטרחה. אנחנו משתמשים בכל הידע, הניסיון, ההתמחות והקשרים שלנו בענף הפיננסים בישראל, כדי לעזור לאנשים לשפר את חייהם בכך שאנחנו משיגים עבורם הלוואת משכנתא נוחה ובהחזר חודשי נמוך משמעותית בהשוואה למצבם כיום, מה שמאפשר להם לשפר את רמת חייהם ולהפסיק לפחד מהחוב שגדל מחודש לחודש".

מעוניינים לקבל ייעוץ ראשוני מהצוות בראשותם של הגב' אנג'י דוריה ורו"ח בועז צליח?  השאירו פרטים כאן:

השאירו פרטים או התקשרו וניצור קשר בהקדם

דילוג לתוכן